درباره ما

محافظان (بانک بان) اولین و تنها مجموعه ای است که به شکل تخصصی و گسترده آموزش پرسنل انتظامی بانک ها را در کشور به عهده دارد.

با توجه به قدیمی بودن محتوای آموزش ها و تخصصی نبودن آنها متاسفانه شاهد رشد چشم گیر سرقت از بانک ها و برنامه ریزی حمله به اتومبیل های حمل محموله هستیم.

با توجه به رشد سرقت های اخیر ، محافظان تنها مجموعه ای بود که روی آنها تحلیل و تحقیقات گسترده انجام داد و با استفاده از اساتید و کارشناسان مجرب تمامی محتوی و کتب آموزشی مربوط به عناصر انتظامی بانکها را اصلاح و آنها را به روز نمود.

محافظان ، کار خود را از آموزش تمامی پرسنل انتظامی بانک سپه در 2 سطح تخصصی (1.آموزش سلاح و نحوه استفاده صحیح از آن و 2.معابر امن و ایمن سازی فرایند پول رسانی و حمل محموله) در سال 81 آغاز نمود.

با توجه به نیاز ایجاد شده مبنی بر استاندارد سازی فضای بانک ها و همچنین ایمن سازی فرایند پول رسانی و حمل محموله و نیاز به اطلاعات و آموزش های به روز دنیا , دیگر بانک های کشور نیز درخاست هایی برای همکاری و آموزش های تخصصی به این مجموعه فرستادند.

بعد از بانک سپه ، این دوره ها هم اکنون در بانک های ملی ، ملت ، پارسیان ، اقتصاد نوین ، انصار ، صادرات و مرکزی برگزار می گردد.
محافظان ، برای اولین بار در کشور توانسته است آموزش هایی تخصصی بر پایه تکنولوژی روز دنیا و همچنین با استفاده از محیط های مجازی و به شکل چندرسانه ایی با استفاده از اساتید مجرب ارایه نماید.

شایان ذکر است طی سمینار آموزشی پرسنل حفاظت فیزیکی که با هدف حفاظت فیزیکی در نگهبانی از بانک و تشریح جریان پول رسانی به شعب در شهریور سال 86 در استان اصفهان برگزار شد ، از طرف بانک مرکزی اساتید این مجموعه به عنوان استادان نمونه انتخاب شدند و به رسم یاد بود هدایایی به آنها اهداء شد.

محافظان آماده هر گونه همکاری در زمینه های آموزش ، مشاوره انتظامی و حقوقی با کلیه بانک ها و مؤسسات مالی و اعتباری می باشد.